Özelde ve Devlette 2020 Tıbbi Sekreter Maaşları Ne Kadar?

Yorumlar · 1270 Görüntülenme

Tıbbi sekreter maaşları, kamu hastaneleri ve özel hastanelere göre değişiklik gösterir. Kamu hastanelerinde görev yapan tıbbi sekreterler, özel sektörde görev yapan tıbbi sekreterlerden daha fazla maaş almaktadır.

Kamu kurumlarında görev yapan tıbbi sekreterler, KPSS üzerinden atandıkları için devlet memuru olarak değerlendirilmektedir.

Bu sebeple devlet hastanelerinde çalışan tıbbi sekreterler, kamu personellerine dair tüm haklardan faydalanmakta ve kamu personelleri için belirlenen maaş aralığında ücret almaktadır. Kamu personeli olan tıbbi sekreterlerin maaşları, evlilik, çocuk ve yüksek eğitim gibi sebeplerle artmaktadır.

Devlet Hastanesinde Çalışan Tıbbi Sekreterlerin Maaşı Ne Kadardır?

Kamu kurum ve kuruluşlarında, kadrolu olarak görev yapan tıbbi sekreterlerin maaşları, işe başlanan süreye göre değişmektedir. Devlet hastanesinde çalışan kadrolu tıbbi sekreter maaşları aşağıda belirtilmiştir:

  • Henüz işe girmiş tıbbi sekreterler 4100 TL ila 4300 TL arasında maaş almaktadır.
  • 5 yıl boyunca görev yapan tıbbi sekreter, 5.150 TL ila 4.350 TL arasında aylık alacaktır.
  • 10 yılık görevi bulunan tıbbi sekretere, 4200 TL ila 4400 TL arasında aylık verilecektir.
  • 15 yıllık görev geçmişi bulunan tıbbi sekreter, 4500 TL ila 4700 TL arasında aylık almaktadır.
  • 20 yıl boyunca görev yapan tıbbi sekreterler, 4700 TL ila 4900 TL arasında maaş alacaktır.
  • 25 yıl boyunca çalışan tıbbi sekreter, 4750 TL ila 4950 TL arasında maaş alacaktır.

30 yıl boyunca görev yapan kadrolu tıbbi sekreterler, 4800 TL ila 5000 bin TL arasında maaş almaktadır.
Yukarıda belirtilen tıbbi sekreter maaşları, kişilerin çalışma süresine göre sıralanan ham maaşlardır. Genel sağlık kapsamında çalışan personelin maaşına %5.49 oranında zam yapıldıktan sonra, tıbbi sekreter maaşları bu tutara yükselmiştir. Çalışanların evli olmaları, çocuklarının bulunması, fazla mesaiye kalınması ve kurum tarafından yapılan mesailerin de eklenmesi sonucunda, total maaşa 100 ila 200 TL aralığında ekleme yapılacaktır.

Yorumlar