Huawei'den grafen pil açıklaması geldi.

Yorumlar · 2217 Görüntülenme

Huawei Fransa'ya ait resmi Twitter hesabı bir paylaşım yaparak Huawei P40'ın grafen pile sahip ilk akıllı telefon olacağını açıklamıştı. Konuyla ilgili şirket yöneticisinden resmi açıklama geldi.


Geçtiğimiz günlerde Huawei Fransa'ya ait resmi Twitter hesabı önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek Huawei P40'ın grafen pile sahip ilk akıllı telefon olacağını ortaya koyan bir görsel paylaşmıştı.

Daha sonrasında ise mobil sektöre yönelik güvenilik istihbaratları ile tanıdığımız Ice Universe isimli Twitter kullanıcısı, söz konusu teknolojinin henüz ticarileştirmeye hazır olmadığı için bunun imkansız olduğunu söyledi.

Zaten yayınlanan tweet'in hızlıca silmesi kafalarda işareti oluşmasına neden olmuştu. Huawei akıllı telefon departmanının başkan yardımcısı Li Xiaolong'e mikrofon uzatan China Business News, bu konudaki spekülasyonlara son noktayı koydu.

Grafen pilin avantajları neler?
Çinli basın kuruluşuna bir açıklama yapan deneyimli yönetici, hızla yayılan bu haberlerin gerçeklik değeri taşımadığını belirtti. Yani önümüzdeki yılın Mart ayında tanıtılması beklenen Huawei P40'ta grafen pil yer almayacak.

Grafen pillerin daha fazla enerji yoğunluğuna sahip olduğu ve daha güvenli olduğu biliniyor. Ayrıca geleneksel lityum iyon pilden yüzde 30 oranında küçük olması ve daha hızlı şarj imkanı sunması gibi avantajları da var.

Grafen tabanlı pillerin akıllı telefonlarda kullanılması ile birlikte fiziksel olarak daha küçük bataryalar ile daha yüksek kapasite sunmak mümkün hale gelecek

 

Yorumlar